MotoBroker >> Jak kupić samochód

Jak kupić samochód?
 
-Jestem zainteresowany/a zakupem samochodu. Jak wygląda transakcja?
Po uzyskaniu informacji od Klienta jaki pojazd jest w jego kręgu zainteresowań wysyłamy emailem, bądź listownie szczegółową ofertę cenową uwzględniającą np. dopłaty za opcje dodatkowe (jeżeli samochód ma być w nie doposażony) oraz przykładową ofertę kredytową lub leasingową.
Po ustaleniu telefonicznym bądź mailowym szczegółów finansowania i wyrażeniu zgody wysyłamy wnioski kredytowe/leasingowe do akceptacji.
Zgoda banku lub firmy leasingowej udzielana jest w terminie od kilku do kilkunastu godzin.
My ze swojej strony w międzyczasie przygotowujemy zamawiany pojazd. W przypadku zakupu za gotówkę klient wpłaca w kasie lub dokonuje przelewu.
Aby Klient zarejestrował nowy pojazd firma kurierska dostarcza do niego dokumenty samochodu tj Kartę Pojazdu, wyciąg ze świadectwa homologacji, wystawioną fakturę zakupową oraz fakturę zaliczkową. Opłata ujęta jest na fakturze zaliczkowej.
O kwotę faktury zaliczkowej pomniejszona jest wartość nowego pojazdu.
Po zarejestrowaniu samochodu wspólnie z Klientem umawiamy termin odbioru
Przy odbiorze samochodu podpisywane są umowy kredytowe oraz książeczka gwarancyjna.
Jeśli pojazd kredytowany jest tylko w części wtedy też klienci dokonują dopłaty gotówki.
 
 
-Gdzie będę odbierał/a samochód?
Współpracujemy z dealerami różnych marek. Odbiór samochodu następuje w salonie dealerskim wskazanym przez nas lub w naszym salonie.
 
-Czy ponoszę dodatkowe koszty związane z zakupem pojazdu.
Klient nie ponosi żadnych kosztów, o których nie byłby poinformowany.
 
-Skąd wynika różnica cen między salonem a Wami?
Jesteśmy Salonem Internetowym. Promujemy transakcje poprzez internet. Niskie ceny wynikają z doskonałej znajomości rynku i optymalizacji kosztów.
 
-Czy samochody są pełnowartościowe?
Sprzedajemy nowe samochody z gwarancją producenta. Samochody używane pochodzą od sprawdzonych dostawców i są dodatkowo weryfikowane przez pod kontem jakości i pochodzenia.
 
-Czy przy zamówieniu samochodu pobieracie zaliczki?
Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż Klienci obawiają się wysyłać jakiekolwiek kwoty nie widząc zakupywanego towaru. Dlatego dokładamy wszelkich starań aby dokładnie sprawdzić stan auta u naszego dostawcy .
Klient co prawda nie widzi jeszcze swojego wymarzonego samochodu, ale posiada szczegółową specyfikację na fakturze, łącznie z wyposażeniem, kolorem, pojemnością silnika oraz dokumenty w postaci Karty Pojazdu oraz wyciągu ze świadectwa homologacji.
Jest to też pewnego rodzaju zabezpieczenie dla nas gdyż wysyłamy dokumenty ścisłego zarachowania i nie możemy pozwolić aby dostały się one w ręce osoby postronnej.
Sprzedajemy auta popularnych marek, które to mogą Państwo dokładnie obejrzeć w najbliższym salonie samochodowych. Nasze samochody różnią się tylko i wyłącznie innymi numerami seryjnymi. Oczywiście jeśli klient sobie tego życzy może zamówić auto osobiście lub uzgodnić inne warunki transakcji. Istotą sprzedaży przez Internet jest zoptymalizowanie czasu i warunków transakcji do niezbędnego minimum.
 
-Czy można u Was zakupić i zamontować dodatkowe akcesoria np. autoalarm?
Dodatkowe akcesoria zakładamy po uzgodnieniu i zamówieniu pisemnym.
Założenie w/w urządzeń potwierdzamy wpisem w książeczkę gwarancyjną.
Opłata za akcesoria regulowana jest w momencie odbioru samochodu.
 
-Czy mogę pozostawić w rozliczeniu samochód używany dotychczas?
-Jaka cenę mogę otrzymać od Was?
Oczywiście, transakcje tego typu obsługujemy również. Wartość nowego pojazdu obniżana jest o wartość starego samochodu.
Pojazd używany wyceniamy biorąc pod uwagę jego stan techniczny i przebieg oraz wycenę katalogu Eurotax.
Jeśli Klient nie może podjechać do nas na oględziny wycena ma dwa etapy.
Pierwszy , wstępna wycena, brane są pod uwagę informacje klienta (mile widziane zdjęcia przesłane emailem). Jeśli obie strony umówią się w kwestii ceny i jej ewentualnej korekty końcowa wycena odbywa się w momencie wizyty połączonej z odbiorem nowego samochodu.
 
-Czy cena oferowana przez Was za auto używane nie będzie za niska?
W przypadku rozliczania samochodów używanych najbardziej istotną sprawą jest różnica do dopłaty do nowego samochodu. Dlatego też nasz Internetowy Salon częściowo rekompensuje zwiększonym w stosunku do rabatu dealera rabatem za odkup lub złomowanie samochodu. W naszej ofercie ta różnica będzie najkorzystniejsza.